Τη μνήμη και την προσφορά των Τριών Ιεραρχών στη Χριστιανοσύνη και στα Ελληνικά Γράμματα τίμησε σήμερα το σχολείο μας με εκκλησιασμό των μαθητών /τριών της ΣΤ’ τάξης στον Ιερό Ναό των Δώδεκα Αποστόλων και κατόπιν με αρτοκλασία στην αυλή του σχολείου μας.
Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων για την προσφορά των 18 άρτων.
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2023/01/6.jpg)
Ευχή όλων μας να έχουμε:
Μεγαλείο Ψυχής!
( Μέγας Βασίλειος)
Χρυσή καρδιά!
( Ιωάννης Χρυσόστομος)
Και λόγο Θεού
(Γρηγόριος Θεολόγος)