Η Ομάδα της Βιβλιοθήκης του σχολείου μας με ιδιαίτερη χαρά τη φετινή χρονιά πραγματοποίησε τη δράση «Γιαγιά θα μας πεις ένα παραμύθι; » ηχογραφώντας παραμύθια που διάβασαν γιαγιάδες μαθητών μας και συγκεκριμένα μαθητών της Α΄τάξης. Τα παραμύθια αυτά κοσμούν ήδη την ηλεκτρονική μας βιβλιοθήκη Μylib, στο περιβάλλον Podcasts.H δράση αυτή θα ολοκληρωθεί την επόμενη σχολική χρονιά διότι οι δηλώσεις συμμετοχής ξεπέρασαν τις προσδοκίες μας.
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2024/05/paramythi.2jpg-1024x1024.jpg)
Ευχαριστούμε θερμά τις γιαγιάδες, μαθητών μας,
Έρρικα Κορνηλάκη,Κάτια Πετροπούλου-Τόμπρα, Δήμητρα Ματαράση, Ιωάννα Κρητικοπούλου, Κορνηλία Κωνσταντοπούλου, Γιώτα Μπαλαούρα, Μαρία Καρρού και Λίνα Κανελλοπούλου
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2024/05/paramythi-1-1024x1024.jpg)
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2024/05/paramythi.3jpg-1024x1024.jpg)
Ραντεβού τον Σεπτέμβριο!