Γέμισε η αυλή του σχολείου μας χαμογελαστά προσωπάκια!
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2023/09/image-1-1024x768.png)
Μέρα χαράς! Μέρα αγωνίας! Καινούρια μέρα για μικρούς και μεγάλους!
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2023/09/image-2-1024x252.png)
Τα παιδιά συνάντησαν τους συμμαθητές τους, τους φίλους τους και τους δασκάλους τους.
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2023/09/image-3-1024x768.png)
Ο Αγιασμός πραγματοποιήθηκε στο προαύλιο όπου παρευρέθηκαν η Διεύθυνση του Σχολείου μας, οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων, εκπρόσωποι Συλλόγου Γονέων, καθώς και οι αντιπρόσωποι του Δήμου Βριλησσίων η Αντιδήμαρχος Υποδομών Υλοποίησης Τεχνικών Έργων Ύδρευσης κ. Ντούμα Μαρία και εκπρόσωπος της σχολικής επιτροπής κ. Κοντοδίνας Δημήτρης.
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2023/09/image-4-1024x768.png)
O πρωτοπρεσβύτερος πατήρ Σπυρίδων Αργύρης, από τον ενοριακό μας ναό των 12 Αποστόλων, τέλεσε το μυστήριο του Αγιασμού αγιάζοντας όλα τα παιδιά και ευχόμενος «Καλή φώτιση!»