Η χειροσφαίριση (χάντμπωλ) είναι ένα από τα πιο δυναμικά αθλήματα. Την Δευτέρα 17/10/2022 και την Τρίτη 18/10/22 στο σχολείο μας, ο Κωνσταντίνος Τσολακίδης, αθλητής και προπονητής της χειροσφαίρισης πραγματοποίησε μια πρώτη γνωριμία με το άθλημα, στους/στις μαθητές/τριες της Δ΄ και Ε΄τάξης Δημοτικού. Στο μάθημα τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να διδαχθούν τις βασικές δεξιότητες του αθλήματος (επαφή με την μπάλα, σουτ, ντρίπλα, πάσα) και να παίξουν.
Αρχική Νέα Δραστηριότητες Γνωριμία των μαθητών/τριών της Δ΄και Ε΄Δημοτικού με το άθλημα της χειροσφαίρισης στα...
Γνωριμία των μαθητών/τριών της Δ΄και Ε΄Δημοτικού με το άθλημα της χειροσφαίρισης στα πλαίσια της αθλητικής ημέρας
Η χειροσφαίριση (χάντμπωλ) είναι ένα από τα πιο δυναμικά αθλήματα. Την Δευτέρα 17/10/2022 και την Τρίτη 18/10/22 στο σχολείο μας, ο Κωνσταντίνος Τσολακίδης, αθλητής και προπονητής της χειροσφαίρισης πραγματοποίησε μια πρώτη γνωριμία με το άθλημα, στους/στις μαθητές/τριες της Δ΄ και Ε΄τάξης Δημοτικού. Στο μάθημα τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να διδαχθούν τις βασικές δεξιότητες του αθλήματος (επαφή με την μπάλα, σουτ, ντρίπλα, πάσα) και να παίξουν.