Την Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2020, στο προαύλιο χώρο του σχολείου μας, ο διευθυντής παρέδωσε τη Σημαία στον σημαιοφόρο και στους παραστάτες.
Έγινε η έπαρση της σημαίας τραγουδώντας περήφανα τον εθνικό μας ύμνο και ύστερα ακολούθησαν οι εορταστικές εκδηλώσεις όλων των τμημάτων στις αίθουσες τους. Η γιορτή περιλάμβανε δρώμενα, αποσπάσματα, ποιήματα, κατασκευές. Μια μικρή ιδέα όσων έγιναν εδώ.
80 χρόνια πέρασαν από εκείνο το πρωινό…
Ας σταθούμε αντάξιοι Έλληνες!
Χρόνια πολλά!
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2021/10/Ε2-2-1024x768.jpg)