Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες καλησπέρα
Όπως ήδη έχετε ενημερωθεί με απόφαση του περιφερειάρχη Αττικής, αποφασίστηκε η διακοπή της δια ζώσης λειτουργίας των σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης το επόμενο διήμερο 24 και 25 Ιανουαρίου 2022, λόγω του κύματος κακοκαιρίας “Ελπίς”.
Η διεύθυνση του Σχολείου καθώς και οι εκπαιδευτικοί θα βρισκόμαστε στο σχολείο το πρωί (εφόσον είναι δυνατή η πρόσβαση), για να οργανώσουμε την τηλεκπαίδευση των παιδιών.
Τη Δευτέρα 24 Ιανουαρίου θα πραγματοποιηθεί Ασύγχρονη Εκπαίδευση: Οι μαθητές/τριες θα ανατρέξουν στην ηλεκτρονική τάξη ή/ και στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο για τα μαθήματα της ημέρας.
Κατόπιν θα σας σταλούν με mail οδηγίες για σύγχρονη τηλεκπαίδευση μέσω WebEx . Θα σας σταλούν επίσης οι ψηφιακές αίθουσες (WebEx – Link των εκπαιδευτικών) και το ωρολόγιο πρόγραμμα.
Θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση!
«…μπαίνει στο καφενείο και σ’ ένα σκισμένο χαρτί τολμά και γράφει «ζητείται ελπίς».
Α. Σαμαράκης
Ο Διευθυντής του Σχολείου
Γεωργόπουλος Σωτήρης