Σήμερα οι μαθητές/τριες της Δ τάξης συμμετείχαν σε αθλητική δραστηριότητα που διοργάνωσε η Ομάδα Φυσικής Αγωγής Β΄ Αθήνας σε συνεργασία με την ΟΧΕ (Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης Ελλάδας).
Δύο ομάδες, μία αγοριών και μία κοριτσιών εκπροσώπησαν το σχολείο μας με μεγάλη επιτυχία στο Κλειστό Γυμναστήριο της Πολιτείας.
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2023/11/image-18-768x1024.png)
Στη διοργάνωση συμμετείχαν τα σχολεία της Β΄ Αθήνας, 6ο ΔΣ Αμαρουσίου, 1ο ΔΣ Μελισσίων, 2ο ΔΣ Μελισσίων, 1ο ΔΣ Κηφισιάς, 2ο ΔΣ Κηφισιάς, 7ο ΔΣ Κηφισιάς, 2ο ΔΣ Χαλανδρίου, 10ο ΔΣ Χαλανδρίου, 12ο ΔΣ Χαλανδρίου και 6ο ΔΣ Βριλησσίων.
![](https://6dim-vriliss.com/wp-content/uploads/2023/11/image-19-1024x768.png)
Οι διοργανώσεις αυτές βοηθούν τους μικρούς μαθητές να κατανοήσουν τις αξίες του αθλητισμού, τη συνεργασία, το σεβασμό αλλά και να διασκεδάσουν μέσα από αυτόν.